Отвъд геодезията

Птичи пера вместо нефт


Учени разработиха начини да използват птичи пера вместо нефт за производството на някои продукти от пластмаса, като две американски компании вече работят по такива проекти. Стоките варират от биоразграждащи се саксии за цветя до офис мебели. Новата суровина ще позволи да бъде намалена употребата на нефт, а птицепроизводителите ще получат нов пазар за отпадъчния продукт, който годишно е около 1,36 милиарда тона. Предстои процесът да бъде усъвършенстван, като американското правителство подкрепя подобни разработки.

Author

Super User




От категорията
  • Откриха базилика, създадена от Витрувий
    Откриха базилика, създадена от Витрувий

    Италиански археолози откриха обществена сграда на повече от две хиляди години, която се определя като дело на древноримския архитект и инженер Витрувий, известен като „бащата

  • Най-големият айсберг изчезва
    Най-големият айсберг изчезва

    Предстоящо пълно разпадане на някогашния най-голям айсберг в света – A23a, е регистрирано чрез ново сателитно изображение, съобщи агенция ДПА. Снимката, направена от спътника „Сентинел-2“

  • Гледката на природни красоти помага за намаляване на болката
    Гледката на природни красоти помага за намаляване на болката

    Учени от Великобритания и Австрия са установили, че наблюдението на природата помага за намаляване на болката, пише в. „Индипендънт“, позовавайки се на публикация в сп.

Гео-портал на минестерството на отбраната

Contact Us