Новини

Нобелов лауреат по химия идва за Софийския фестивал на науката

Проф. Дан Шехтман, който спечели Нобеловата награда по химия през 2011 г., ще гостува на Софийския фестивал на науката. Фестивалът се провежда за 7-ма поредна година, като датите за 2017-а са от 11 – 14 май. Участието на проф. Шехтман включва лекция на тема „Технологичното предприемачество – избор на бъдещето” в „София Тех Парк“, която ще се състои на 11-ти май от 19 ч.. Входът е свободен.

Нобеловият лауреат е отличен заради откриването на квазикристалите – кристали с апериодична структура. Освен това той води курс по технологично предприемачество към Израелския институт по технологии, и е обучил повече от 10 хил. инженери и учени, допринасяйки за това Израел да е една от водещите стартъп държави в света.

Сред чуждестранните лектори, гости на тазгодишния научен фестивал, са и проф. Алисия Синтес, част от екипа открил гравитационните вълни.

Лекцията на проф. Шехтман изисква предварителна регистрация на сайта на Софийския фестивал на науката след 5-ти април.

Author

Geomedia Magazine




От категорията
Гео-портал на минестерството на отбраната

Contact Us