
Близо 51% от българите са предпочели лятното часово време, а 38% са дали своя глас за зимното. Това показаха резултатите от националното допитване, проведено от Министерския съвет. Данните обявиха от Министерството на енергетиката след запитване от страна на БНТ. В българската анкета са участвали над 17 хил. българи. 96% от тях не искат сезонната смяна на времето.
Националната консултация бе инициирана след проведената анкета от страна на Европейската комисия, след която стана ясно че над 80% от Европа не иска смяна на времето. След анализ на резултатите, страната ни ще може да изготви националната си позиция пред Европейския парламент за избора на предпочитано часово време.
{module [180]}






