Новини

Искате ли да помогнете на Европейската космическа агенция в изследванията й? Ето как

Напоследък науката има нужда от все повече доброволци, които да допринасят за качествени изследвания. Сега Европейската космическа агенция (ЕКА) предлага да се включите в анализа на наблюденията на космически кораб Solar Orbiter, който мониторира Слънцето от февруари 2020 г. Вече са натрупани данни от пет години, които чакат да бъдат анализирани. Включете се в новият проект Zooniverse „Solar Radio Burst Tracker“, за да подпомогнете изследванията. Всеки ден Слънцето излъчва радио и плазмени вълни (RPW), а данните за пет години вече са разделени на шестчасови части, което води до 15 000 графики на радиовълни, готови за изследване – твърде много само за един учен. Включете се тук: https://www.zooniverse.org/projects/xbonnin/solar-radio-burst-tracker

Може да участвате и в проучването за мястото на гражданската наука във всекидневието на хората, което се провежда в рамките на проекта за отворена наука ОРБИТ.

Междувременно ЕКА, в партньорство с Hewlett Packard Enterprise (HPE), откри своята най-съвременна високопроизводителна изчислителна среда (Space HPC) в ESRIN, Италия. Space HPC е предназначен да подобри научните изследвания и усилията на ESA за технологично развитие, като същевременно предоставя на малките и средни предприятия (МСП) достъп до ресурси, които насърчават иновациите и сътрудничеството в рамките на европейската космическа индустрия. Изчислителната среда е проектирана да обработва масивни масиви от данни, да изпълнява сложни симулации и да ускорява приложенията с изкуствен интелект. Като демонстрационна инфраструктура Space HPC ще помогне на индустриите да намалят рисковете, свързани с обработката на данни, моделирането и симулациите. Неговите мащабируеми възможности ще позволят бързо експериментиране, учене от неуспехите и бърз достъп до тестове и демонстрационни услуги.

Author

Geomedia Magazine




От категорията
Гео-портал на минестерството на отбраната

Contact Us