Новини

Първи резултати от квантовия компютър на Google

Google публикува първи резултати от тестовете на квантовия си компютър D-Wave 2X. След анализа той се оказа милион пъти по-бърз от съвременните персонални компютри. За някои от задачите квантовата машина е дори 100 милиона пъти по-бърза от обикновените компютри с едноядрен процесор.

Именно от Google имат нужда от възможностите на подобен вид суперкомпютри. И в момента най-бързите компютри не са с достатъчен ресурс ефективно да поддържат изкуствен интелект и машинно обучение – технологии на които все повече разчита Интернет гиганта.

D-Wave 2X е първият квантов компютър с 1000 кюбита. Според Хартмът Невен, ръководител на лабораторията на Google, с подобни компютри може да се решават задачи, които са много трудни или направо непосилни за стандартен компютър. Пример за това е намирането на най-ниската точка на повърхност.

Author

Geomedia Magazine




От категорията
  • Иван Иванов вече е министър
    Иван Иванов вече е министър

    Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов пое поста от предшественика си инж. Виолета Коритарова. Тя връчи на новия министър символичния ключ на ведомството

  • Имаме правителство!
    Имаме правителство!

    Народното събрание одобри Росен Желязков за премиер. Той е номиниран от първата политическа сила – ГЕРБ-СДС. „За“ бяха 125 депутати, „против“ – 114, без „въздържал се“.

  • 129 проекта за саниране одобрени в България
    129 проекта за саниране одобрени в България

    Одобрени са 129 проекта за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради във въглищните региони Стара Загора, Перник и Кюстендил. Това показват резултатите от приключилата оценка

Гео-портал на минестерството на отбраната

Contact Us