Новини

Търсят 28-те европейски столици в „Южен парк“

Днес (17.05.2015 г.) по време на ежегодния празник на семейството, спорта и здравословния начин на живот – „Фамилатлон“, участниците ще имат възможността да се включат в играта „Малката Европа“. Целта на приключението е да се открият 28-те европейски столици, скрити на територията на „Южния парк“ в София.

Желаещите да се включат трябва да изтеглят софтуера за смартфон Trimble TerraFlex достъпен на: https://www.trimbleinsphere.com/insphere/terraflex-data-collection#downloads. На щанда в парка ще се дават акаунти за работа с приложението.

Събитието се организира с помощта на Българска геоинформационна компания и доброволци от Минно-геоложкия университет. Подробности на Фейсбук страницата му.

Началният час е 14:00, а мястото е Голямата поляна на „Южен парк“, София.

Автор

Geomedia Magazine




От категорията
  • ЕК започва наказателна процедура срещу България
    ЕК започва наказателна процедура срещу България

    Европейската комисия съобщи днес за четири наказателни процедури срещу България. Процедурите са в областта на прането на пари, борбата с измамите със средства от ЕС,

  • Земята се сдоби с нова Луна
    Земята се сдоби с нова Луна

    Астрономи откриха нова квазилуна Земята – космическо тяло, което обикаля около нея, но гравитационно е свързано със Слънцето, съобщи „Дейли мейл“. Космическият обект, наречен 2023

  • КНДР пуска военен сателит в орбита
    КНДР пуска военен сателит в орбита

    Сестрата на севернокорейския лидер Ким Чен-ун – Ким Йо-чен заяви, че първият военен разузнавателен сателит на Пхенян скоро ще влезе в орбита, предаде Ройтерс, цитирана

Гео-портал на минестерството на отбраната

Contact Us